Sat, 09 Mar

|

Doksy

LadyPraga - klub Píchlá nota Doksy

LadyPraga v jazzovém klubu Píchlá nota. Multižánrová tvorba kapela, premiérově v Doksech.

Registration is Closed
See other events
LadyPraga - klub Píchlá nota Doksy

Time & Location

09 Mar 2019, 20:00

Doksy, Doksy, Czechia

About the event

Lady Praga vystoupí v Doksech s novým albem Bez retuší

Mezižánrové přesahy popu i jazzu a desítku skladeb představuje na své druhé desce s názvem Bez retuší​ skupina​ Lady Praga,​která vystoupí 9. března v jazz klubu Píchlá Nota v Doksech.

Svůj repertoár staví čtveřice, v čele s výraznou zpěvačkou Veronikou Bergmanovou, pianistou Janem Kubínem a bubeníkem Karlem Křížem, na autorských kusech basisty Martina Knesla, doplněnými o originálně pojaté coververze.

První album s názvem ​Sociální experiment (2017) bylo záznamem živého koncertu z brněnského klubu Stará pekárna, kterým Lady Praga oslavila rok působení, atmosféru živého vystoupení přenesla kapela i na svou druhou desku. Ta vznikala sice v nahrávacím studiu 3bees v Jinočanech, ale opět za přítomnosti fanoušků. ​“Od způsobu natáčení se odvíjí název alba Bez retuší. Natáčeli jsme dohromady, návštěvníci ale měli ve sluchátkách vynikající studiový zvuk. Přizvali jsme také hudební hosty - kytaristu Honzu Sládka (Pod Černý vrch), perkusistu Adama Reka (Bandaband) a vokalistky pěveckého sboru Bubureza, Michaelu Palovou, Kristýnu Farag a Veroniku Laznovou, ” ​popisuje vznik Bez retuší kapelník Martin Knesl.

Bez retuší tvoří devět autorských skladeb Martina Knesla a pianisty Jana Kubína, závěr patří kultovní písni šedesátých let Sunny. Kapela se žánrově hrdě hlásí k označení popu pro dospělé, přesto jsou její jazzové a někdy až rockové kořeny zcela jasně slyšitelné. S lehkostí a vtipem textově pracuje s tématy mezilidských vztahů, láskou ve všech podobách, postavením jedince v dnešní společnosti i glosováním stereotypních povinností každodenního života.

Lady Praga koncertně debutovala roku 2016, od té doby pravidelně vystupuje na klubových a festivalových pódiích. Křest Bez retuší proběhne 19. ledna 2019 v pražském jazz klubu U staré paní, kapelu můžete během jara zastihnout v Havlíčkově Brodě, Příbrami, Brně, Teplicích, Hradci Králové nebo Doksech, v únoru představí album v brněnském rádiu Proglas.

YouTube Tak málo se znám:​​https://youtu.be/pPn5Uc9OXzE www.ladypraga.cz

www.facebook.com/ladypragaCZ

Share this event